Контроль та облік фізичної підготовки у військовому підрозділу
Пререквізити (базові знання необхідні для успішного опанування компетентностями):
Базові знання з фізичного виховання.
Коротка анотація дисципліни (загальна характеристика, особливості, переваги):
Навчальна дисципліна «Контроль та облік фізичної підготовки у військовому підрозділу» буде корисна майбутнім офіцерам запасу, студентам хто збирається поступати на факультет підготовки офіцерів запасу.
Контроль фізичної підготовки є однією з функцій управління, важливим елементом організації процесу фізичної підготовки. Правильно організований контроль дозволяє глибоко й всебічно вивчити та оцінити фізичний стан фізичної підготовки, проаналізувати динаміку його змін за певний проміж уток часу, вивчити позитивний досвід навчання і виховання військовослужбовців у процесі фізичної підготовки, виявити недоліки, намітити заходи щодо їх усунення та подальшого підвищення фізичної підготовленості військовослужбовців. Реформи, які постійно відбуваються у ЗС України вимагають постійної уваги за змінами, що стаються в системи фізичної підготовки.
Вивчення цієї дисципліни дає можливість студенту:
- знати принципи та структуру системи контролю рівня фізичної готовності військовослужбовців і підрозділів до бойової діяльності та якості керівництва, організації, забезпечення і проведення фізичної підготовки;
- аналізувати процес фізичної підготовки військовослужбовців;
- володіти методами обліку;
- знати способи складання та подання звітності;
- володіти особливостями ведення оперативного та підсумкового обліку;
- виконувати стандартні функціональні проби та нормативи з фізичної підготовленості, вправи військово-спортивного комплексу.
Мета та основні задачі дисципліни:
Метою викладання даної навчальної дисципліни є формування компетентностей щодо ведення контролю фізичної підготовки у військовому підрозділу та складання звітності.
Для досягнення мети поставлені такі основні завдання:
- засвоєння змісту керівних документів, що регламентують діяльність з організації контролю та оцінки фізичної підготовки у військових частинах;
- вивчення та характеристика загальних вимог, які ставляться до ведення контролю фізичної підготовки у військовому підрозділу;
- ознайомлення з порядок планування та проведення контролю фізичної підготовки у військовому підрозділу.
Компетентність, що забезпечує:
Вивчення дисципліни забезпечує формування у фахівців здатність контролювати ефективність процесу фізичної підготовки у військовому підрозділу та складати звітність.
Трудомісткість:
150 годин, залік.