Дуже цифрові резиденції у ХНЕУ ім. С. Кузнеця
Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця у партнерстві з компанією Gwara Media у серпні-вересні 2020 року реалізував проект «Дуже цифрові резиденції», завданням якого було переосмислення культурної спадщини міст Харкова та Одеси за допомогою сучасних мистецьких практик.
Проєкт відбувся за підтримки Українського культурного фонду на базі сучасної фабрики-лабораторії FabLab ХНЕУ, яка стала однією із резиденцій медіа-арту та цифрових технологій.
Кураторами проєкту були модерні художники: Роман Мінін - графік-монументаліст, фотограф, автор об’єктів та інсталяцій, лідер майстерні MININ ART Hub; Роман Борозенцев - митець із медіа арту, доповненої реальності, виготовлення цифрового контенту та інсталяцій; Влас Бєлов – майстер, який працює з віртуальними виставковими просторами та медіа артом.
За час резиденцій було створено чотири об’єкта.
Мурал на фасаді FabLab ХНЕУ символізує поєднання технологій та мистецтва, – це можливість висловитися, відчути відкриття нових горизонтів.
Мурал містить також доповнену реальність, новий погляд на здобутки Семена Кузнеця, Нобелівського лауреата, ім’я якого носить університет. Сучасні інновації, які символізує зображення Ілона Маска на протилежній стіні, базуються на досвіді, відкриттях та спадщині видатних особистостей, які є глобальними лідерами науки (https://drive.google.com/file/d/1mwZNOs20R3OYur48nWwS4tprt4llqVQa/view).
В центральному холі університету можна «відкрити» Капсулу часу, скульптуру в доповненій реальності, яка представляє циклічність процесів і явищ в економіці, мистецтві, житті (https://drive.google.com/file/d/1mp09DhEYOJB6aqjJZkmnRGtbEAgWO-a-/view).
На стіні гуртожитку з’явився барельєф «Знак Діалогу» – показник сучасності в цифровому світі: все починається зі слова – думка, ідея, висловлювання. «Знак Діалогу» – концепт розмови між минулим та майбутнім за допомогою візуальної мови.
І четвертим продуктом став проєкт з віртуальною реальністю будинку «Слово», який знаходиться в центрі міста та є культурною та історичною спадщиною Харкова (https://www.youtube.com/watch?v=Qav4vFdBj0E&feature=youtu.be&ab_channel=%D0%91%D0%BE%D0%B3%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%9A%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%BA).
Виставка є постійно діючою, всі бажаючі можуть її відвідати, звернувшись до співробітників FabLab ХНЕУ за адресою м. Харків, пров. Інженерний, 4, fab.lab.hneu@gmail.com.